9. Nov. 2013 Pobeda “Maève 2005” nad ekipom “Hajduk Stanka” (3:1)

Na stadionu Fudbalskog kluba “Maèva 2005” u Bogatiæu, u derbiju kola Maèvanske okružne lige, fudbaleri domaæina pobedili su ekipu “Hajduk Stanko” iz Crne Bare, rezultatom 3:1. Pred punim tribinama, viðena je kvalitetna i uzbudljiva fudbalska predstava, koja je prošla u fer i sportskoj atmosferi. Na samom poèetku utakmice, posle nekoliko propuštenih šansi obe ekipe, bilo je izvesno da golovi neæe izostati i na ovom susretu. U 16. minutu posle prekida, Ðorðeviæ je centrirao na drugu stativu, štoper domaæih Saša Martiæ bio je na pravom mestu i udarcem glavom postigao gol za voðstvo “Maève” od 1:0. Gosti su tek pred kraj prvog poluvremena, konkretizovali svoje napade, da bi u 36. minutu Burmazeviæ na asistenciju nesebiènog Seviæa, matirao golmana domaæih za 1:1, tako da se ovim rezultatom i otišlo na poluvreme. Poèetak drugog poluvremena doneo je puno neizvesnosti i propuštenih šansi najpre gostiju a potom i domaæih. Ali kako je vreme odmicalo fudbaleri “Maève” preuzimali su inicijativu. Samo dva minuta nakon što je ušao u igru, Marko Iliæ postiže gol za voðstvo svoje ekipe od 2:1. Stankoviæ je asistirao Lazareviæu u kaznenom prostoru, ovaj odložio loptu usamljenom Iliæu, koji jakim i preciznim udarcem donosi slavlje domaæim navijaèima. Posle gola fudbaleri domaæih zaigrali su još samouverenije, da bi u 78. minutu Stankoviæ iznudio i iskoristio grešku štopera gostiju, postavivši tako konaèan rezultat utakmice: “Maèva” – “Hajduk Stanko” 3:1.