17. Oct. 2013 FK „Maèva 2005“ pobednik Kupa na podruèju OFS Bogatiæ

„Maèva 2005“ pobednik Kupa na podruèju OFS Bogatiæ

Odigrana je finalna utakmica Kupa Srbije na podruèju Opštinskog Fudbalskog Saveza, izmeðu FK „Maèva 2005″ iz Bogatiæa i FK „Hajduk Stanko“ iz Crne Bare. Na stadionu domaæina, po hladnom i vetrovitom danu, fudbaleri “Maève 2005” prikazali su bolju igru, bili odluèniji i konkretniji i zasluženo pobedili goste iz Crne Bare rezultatom 5:1. U pravoj takmièarskoj i otvorenoj utakmici, fudbaleri “Maève” prvi dolaze u voðstvo, kada je u 27. minutu iskusni Nenad Ðorðeviæ, uputio jak i precizan šut sa velike udaljenosti i postigao efektan gol. Nakon nekoliko propuštenih šansi obe ekipe pred kraj prvog poluvremena, domaæi su poveæali prednost na 2:0 preko Stankoviæa, koji je u situaciji jedan na jedan sa golmanom, bio precizan. Na samom poèetku drugog poluvremena, nadu u preokret gostujuæim igraèima vratio je Seviæ, golom iz slobodnog udarca. Ali fudbaleri “Maève 2005” preuzimaju inicijativu i ponovo golom Stankoviæa u 54. minutu, poveæavaju voðstvo na 3:1. Iako su domaæi od 65. minuta igrali sa igraèem manje, do kraja utakmice golovima Jovanoviæa i Dukiæa, postignut je konaèan rezultat: “Maèva 2005” - “Hajduk Stanko” 5:1. Pehar pobednièkoj ekipi uruèio je predsednik opštine Bogatiæ Nenad Beserovac u prisustvu predsednika Opštinskog Fudbalskog Saveza Branka Daniloviæa. Kvalitetnom i fer igrom, sa puno golova i stvorenih šansi, obe ekipe opravdale su uloge finalista Kupa, priredivši publici izuzetnu fudbalsku predstavu ali isto tako najavili dobre igre i u nastavku sezone.