17. Nov. 2012 Maèva 2005 : Hajduk Stanko 3:2

Derbi 14. kola Maèvanske okružne lige u Bogatiæu, okupio je veliki broj ljubitelja fudbala, koji su imali priliku da uživaju u uzbudljivom sportskom dogaðaju izmeðu dobro poznatih komšijskih rivala. Domaæin je u neizvesnoj utakmici, ipak uspeo da savlada goste iz Crne Bare rezultatom 3:2, na poluvremenu 2:2. Sam poèetak utakmice najavio je odliènu fudbalsku predstavu, jer je domaæin poveo sa 1:0 veæ u treæem minutu igre, da bi gosti izjednaèili veæ u desetom minutu 1:1. U dvadesetom minutu meèa, domaæin ponovo dolazi u voðstvo 2:1, a da se strasti nisu smirivale do samog kraja prvog dela utakmice potvrðuje i izjednaèenje rezultata nakon samo tri minuta, 2:2. Sa ovim rezultatom se otišlo i na zasluženu pauzu, a gledaoci su sa nestrpljenjem oèekivali nastavak uzbuðenja. Meðutim u drugom poluvremenu, ekipe ulaze dosta opreznije u utakmicu i to je rezultiralo velikim brojem oštrih startova sa obe strane, pa je sudija imao pune ruke posla. Ipak u 88. minutu meèa, domaæin sa bele taèke dolazi do vredne pobede i do nova tri boda.